Užijte si svátek zamilovaných ve dvou

Růžové, červené a nebo sekt? Oslavte svátek lásky skleničkou něčeho dobrého

Ano, ano, víme moc dobře, že právě probíhá #suchejunor, ale my jsme přece holky, co píšou o víně. Místo odpírání, se radši k naší lásce k vínu vyznáváme veřejně, a to i v únoru! Vždyť co by to bylo za oslavu svátku zamilovaných bez sklenky něčeho dobrého?

Ať už letošní Valentýn budete trávit sami a nebo v páru, tak mít doma zásobu dobrého vína pro zvláštní příležitost se vždy hodí. Máme pro vás tipy na vína, se kterými můžete na Valentýna zabodovat.

Vinařství Bařina

Začneme romanticky něžným růžovým od rodinného vinařství Bařina, které jsem měly možnost ochutnat při našem letním výletu do Vrbice. Jejich Cuvée Rosé 2019 nás dostalo svou vůní, která nejvíce připomíná jahody se šlehačkou. V jedné lahvi najdete mix toho nejlepšího, co se v oblasti Modrých hor dá ochutnat. Vyzkoušet můžete i zajímavý pét-nat z modré odrůdy Zweigeltrebe. Vsázíme na to, že i tohle bude velká pecka!

Vinařství Buriánkovi

Ve vinařství Buriánkovi jsme díky panu Jiřímu Supovi loni zažily jednu z nejvíce pohodových degustací. Jejich vína jsou velmi dobře pitelná a hlavně, dělaná s láskou. Domů jsme si odvážely bedničku s výběrem toho nejlepšího a fajn vzpomínky na příjemný večer. Pokud bychom měly vybrat jedno víno, které bychom zvolily pro valentýnský večer, pak je to Frizzante Frankovka Rosé 2019

Nové vinařství

Nové vinařství z Drnholce je můj osobní favorit již dlouhá léta. Jejich vína mají hlavu a patu a vím, že ať sáhnu po jakékoliv láhvi, budu mile překvapená. Jako Valentýnský tip z produkce Nového vinařství bychom sáhly nejspíše po vínu s názvem Love 69. V lahvi se skrývá cuveé Tramínu červeného a Muškátu Ottonel. Díky většímu množství zbytkového cukru je tohle víno ideálním společníkem pro dezert a sladkou tečku celého večera ve dvou.

Vinařství Wilomenna

Vinařství Wilomenna je zajímavé nejen tím, že v jeho čele stojí žena, což u nás bohužel stále ještě není tak běžné, ale také tím, že vinice se rozprostírají v oblasti Českého Středohoří na úpatí Blšanského Chlumu nedaleko Loun. Tento kopec má vulkanické podloží, které vínům dodává nezaměnitelnou chuť. Vulkanická vína jako jsou ta z Vinařství Wilomenna jsou v České republice ojedinělá. Na oslavu vaší lásky zkuste ochutnat třeba Sekt Wilomena 2015 vyrobený metodou champagne a nebo elegantní červené víno se slibným názvem Provocateur.

Vinné sklepy Valtice

Pokud na 14. února plánujete rande, tedy rendez-vouz, pak byste měli mít připravený a vychlazený i odpovídající nápoj. Perlivé víno s názvem Rendezvouz je produktem Vinných sklepů Valtice. Hodí se spíše k nenáročnému popíjení bez velkého očekávání, ale přesto po pár sklenkách může pomoci s prolomením ledů. Dejte mu na svátek sv. Valentýna šanci!

Vinařství Josef Vítek

A z Valtic míříme při naší cestě za víny pro romantický večer do malebných Mutěnic a jejich části zvané “Búdy”. Údajně se zde nachází více než 500 vinných sklípků. nás zaujal ten, který patří k rodinnému vinařství Josef Vítek. Jejich vína jsou svěží, hravá a velmi dobrá. Na Valentýna doporučujeme Pinot Noir Šarlota z loňského ročníku, který zaujme výraznou vůní ostružin a lesních plodů. Ideální pití pro příjemné chvilky ve dvou!

Vinařství Lacina

A na závěr tu máme jednu specialitku – víno, které vínem vlastně není. Jde o Marhulové ze sklepa Vinařství Lacina. Při výrobě dezertního marhulového vína se využívá Velkopavlovická meruňka, která se zpracovává podobným způsobem jako réva vinná. Výsledkem je zajímavý nápoj, který vás zcela pohltí jemnou meruňkovou vůní a šťavnatou chutí. Na Valentýna doporučujeme vyzkoušet Marhulové Šumivé. Vsadíme se, že vás tohle víno/nevíno příjemně překvapí!

Tak co? Už víte, čím si s vaším drahým a nebo milou přiťuknete na zdraví? Podělte se s námi o vaši tipy na našem Facebooku nebo Instagramu.

Menu