Poznejte nejkrásnější moravské sklípky

Jižní Morava je vinnými sklepy, sklípky a takzvanými búdami doslova prošpikovaná. Tradice vinařství a vinohradnictví se zde datuje již od 8. století a dodnes je velmi živá. Vinařství je totiž hned vedle krásné přírody a zajímavých architektonických památek tím hlavním lákadlem, které na jih Moravy každoročně přivábí mnoho turistů. Pokud o návštěvě Moravy uvažujete, můžete se inspirovat v našem výběru 10 nejkrásnějších moravských vinných sklípků.

Valtické podzemí ve Valticích 

 

Pamatujete si na řeckou báji o Minotaurovi? Hrdinný Theseus se ze spletitého labyrintu Minotaura dokázal dostat díky klubíčku s nití, které ho zavedlo k jeho milované Ariadně. Pokud se ani vy nechcete ve spletitých sklepních zákrutech Valtického podzemí ztratit, doporučujeme si s sebou klubko přibalit. I když takové nekonečné bloudění ve sklepeních plných vína nezní zas tak úplně špatně….

Valtické podzemí představuje soustavu propojených historických sklepení v celkové délce až 900 metrů. V podzemí panuje vždy skvělá atmosféra a vy byste si návštěvu rozhodně neměli nechat ujít už jenom z toho důvodu, že jde o jeden z TOP výletních vinařských cílů Jihomoravského kraje

Valtické podzemí můžete navštívit v rámci prohlídky, skupinových degustací na míru či během kulturních akcí, které se zde po celý rok konají.

Ve třech největších sklepích zpravidla narazíte na cimbálovou muziku, sklepiéři u vinných barů se postarají o to, aby vaše sklenka nebyla nikdy příliš dlouho prázdná a pochutnat si můžete i na krajových specialitách na obložených talířích. Zkrátka Valtické podzemí vás jinak než v totální euforii domů rozhodně nepustí!

Zdroj: https://www.valtickepodzemi.cz/

Malovaný sklep v Šatově

Návštěva Moravy může mít leckdy i lehce bizarní příchuť. Obzvlášť, když vám při ochutnávání vína budou dělat společnost trpaslíci, jeleni v říji či mořské panny. Malovaný sklep je největším lákadlem v obci Šatov, která se nachází jen pár kilometrů od Znojma. 

Unikátní výzdobu do pískovce vytesaného sklepa má na svědomí Maxmillian Appeltauer, který jí obětoval 36 let svého života. Obrazy jsou plastické, vytesané do skály a poté vymalované pestrými barvami. Obdivuhodné je i to, že k vytvoření tak monumentálního díla používal Appeltauer pouze jednu ruku.

Přijeďte se na vlastní oči přesvědčit, že fantazii se v umění meze nekladou. Třeba po pár sklenkách lahodného vína také dostanete nápad, jak se zvěčnit.

Zdroj: https://www.malovany-sklep.cz/

Křížový sklep v Příměticích

Nej, nej, nej….hned několika se může pochlubit Křížový sklep v Příměticích. Pokud jste milovníky rekordů a kuriozit, neměli byste si nechat ujít návštěvu největšího křížového sklepa na světě! Nejdelší chodba sklepa měří 110 metrů a na šířku má necelých deset metrů, ramena kříže měří pak 56 metrů a na šířku mají zhruba 6,5 m. V takhle obrovském prostoru se v průběhu roku skladuje až 1 200 000 litrů vína. Páni!

Sklep je unikátní i v tom, že jeho stěny pokrývá ušlechtilá sklepní plíseň Rhacodium cellarae, která přirozeným způsobem redukuje vlhkost. Víno tak má ty nejlepší podmínky ke svému zrání.

Pokud se rozhodnete přímětický sklep navštívit s přáteli, odpusťte si drbání těch, kteří si zrovna jdou odskočit, nemuselo by se vám to vyplatit. Ve sklepě totiž funguje zvláštní akustický jev, který umožní zřetelně slyšet v protilehlém rohu i slabý šepot. Pomluvy tedy nechte doma a vyražte na sklenku vína od Znovínu Znojmo!

Zdroj: https://www.znovin.cz/krizovy-sklep-primetice

Vinum via v Pavlově

Sklípek jako malovaný vás přivítá snad v nejmalebnější vinařské obci pod Pálavou, v Pavlově. Barokní sklep Vinum via je nádherný už při pohledu zvenčí. Působivé průčelí se doplňuje s dalšími 8 okolními sklípky v jedné z nejstarších vinařských uliček na Pavlově. Výstavba se datuje zhruba mezi roky 1685 – 1690 a pamatuje tedy již mnoho ročníků vín. Ve sklípku funguje vinotéka, kde si při putování po Pavlovských vrších můžete pochutnat na vybraných vínech místních vinařů. Pro uzavřenou společnost si lze domluvit i degustaci s pohoštěním.

Hoďte starosti za hlavu a vychutnejte si sklenku dobrého vína a pokochejte se výhledem na Novomlýnské nádrže

Zdroj: https://www.vinum-via.cz/

Vinařství u Kapličky v Zaječí

Jedna Bobule, dvě Bobule, tři Bobule a Vinaři se sejdou U kapličky….a dají si sklenku dobrého vína. Ne, není to začátek vtipu, ale výčet filmů, které proslavily Vinařství U kapličky v Zaječí. I přesto, že Vinařství U Kapličky vzniklo teprve v roce 2006, vypadá, jako by bylo součástí krajiny kolem Novomlýnských nádrží odjakživa. Ne náhodou si ho pro natáčení současných filmů a seriálů z Moravy tak oblíbili filmaři. A vy si ho zcela jistě oblíbíte také.

Součást areálu Vinařství U Kapličky je penzion, restaurace, hudební klub, wellness centru a především vinné sklepy. A to nejen tak ledajaké! V budově na Vyhlídce si můžete prohlédnout impozantní rotundu a v Moravském sklepě může zároveň hodovat až 80 hostů. K dispozici je i vinárna, která se hodí zejména pro teambuildingové akce, rodinné oslavy či setkání s přáteli.

Zdroj: https://www.vinarstviukaplicky.cz/

Sklípek pod Dubňanskou horou v Mutěnicích

Když se vkusně snoubí moderní přístup k ubytování s historickou budovou vinného sklípku, nemůže vzniknout nic jiného než skvost. Toto slovo asi nejlépe vystihuje to, naše pocity ze Sklípku pod Dubňanskou horou v Mutěnicích.

Sklípek nápaditě kombinuje různé prvky a dohromady vytváří tak efektivní mix, že bychom nejraději všeho nechali a jeli se ubytovat. Nejlépe napořád…

Sklípek pod Dubňanskou horou si nejlépe užijete s hromadou přátel nebo kolegů. K dispozici budete mít společenskou místnost i prostorné pokoje k ubytování. Jako příjemný bonus pak na vás čeká dobře zásobený sklípek. 

Oblast pod Dubňanskou horou je sklípků plná a v letní sezóně a na podzim vždy najdete některý z nich otevřený a připravený vás pohostit tím nejlepším z mutěnických vinohradů. Pobyt v Mutěnicích a návštěva Sklípku pod Dubňanskou horou je pravou esencí moravské pohostinnosti.

Zdroj: https://www.poddubnanskouhorou.cz/

Vinný sklep Tosca v Prušánkách

Vinný sklep Tosca je vinný sklep s příběhem. Bez nadsázky. Sklep nese jméno po parkurovém koni majitelů, kteří se o sklep starají se stejnou láskou jako o svého čtyřnohého přítele. I přesto, že sklep pochází pravděpodobně z 18. století, při vstupu byste to rozhodně nehádali. Jeho interiér je totiž dokonale zrekonstuovaný a designově vytříbený. Přijdou si zde na své milovníci vína i moderní architektury. Strohé betonové stěny jsou v kontrastu s hřejivým masivním nábytkem a moderními pohodlnými křesílky, ve sklepě najdete výběr lahodných vín a na zahradě na vás bude čekat vířivka pod širým nebem

Sklípek Tosca najdete v obci Prušánky ve sklepní uličce Nechory. Okolí sklípku je tak krásné, že si nebudete jisti, zda nejde o filmovou kulisu z pohádky. Ale pak si uvědomíte, že taková Morava zkrátka je. Krásná a přitažlivá ze všech stran.

Majitelé milují zvířata, a proto si se sebou na pobyt do sklípku Tosca můžete vzít i vašeho pejska. Bude se zde mít stejně královsky jako vy.

Vinný sklep Tosca Prušánky

Zdroj: https://www.vinnyskleptosca.cz/

Galerie Venuše Pálava v Pavlově

Návštěva Pavlova je vždy zážitkem, který pohladí po duši. Krásné výhledy na hladinu Mušovských jezer, pěkná stavení a na každém kroku vynikající víno z místních vinic…zkrátka pohádka. Pokud vás při putování touto malebnou jihomoravskou obcí zanesou nohy na práh Galerie Venuše Pálava, neváhejte ani minutu a směle vkročte dovnitř. 

Uvnitř Galerie Venuše můžete ochutnat to nejlepší, co přinesly viniční tratě z okolí Pálavy. Vzorky jednotlivých odrůd vybírali odborníci a vy si je pěkně jeden po druhém můžete vychutnat při degustaci. Pokud vám některý ze vzorků obzvlášť zachutná, není problém si zakoupit celou lahve a odnést si ji s sebou domů. 

Galerie Venuše Pálava je vstupní branou k nejlepším vínům regionu. Tuto zastávku by neměli vynechat vinaři začátečníci, kteří se s jedinečnou chutí moravských vín teprve seznamují, ale líbit se tu bude i ostříleným degustátorům.

Zdroj: http://www.palavskagalerievin.cz/

Sklípek Bukovanského mlýna v Bukovanech

Ne, neocitli jste se v Holandsku ale v překrásně krajině v okolí Kyjova. Areál Bukovanského mlýna se nachází mezi obcemi Bukovany a Ostrovánky u Kyjova a možná vás překvapí, že areál s větrným mlýnem vznikl teprve nedávno, a to v roce 2014. Kromě větrného mlýna, který slouží jako rozhledna v areálu najdete i hotel a muzeum s expozicí slováckého života.

Pod zemí se pak ukrývá sklípek, který je připraven na to vás pohostit. Díky kapacitě až 75 hostů je sklípek Bukovanského mlýna perfektní volbou pro firemní teambuilding či další společenské akce. K navození pravé moravské pohody nebude chybět ani cimbálová muzika či něco dobrého k snědku. Vybírat můžete i s dalších možností zábavy a finální podoba návštěvy sklípku je jen na vás a vaší domluvě s personálem. 

Zdroj: https://www.bukovansky-mlyn.cz/

Opilé sklepy ve Velkých Pavlovicích

Při pohledu na Opilé sklepy ve Velkých Pavlovicích se sami sebe možná budete ptát, kolik skleniček vína už  jste vypili, a i přesto, že budete střízliví, si možná nebudete jistí, že vás nešálí zrak.

Celkem 15 pestře barevných budov ve svahu Staré Hory jen tak nepřehlédnete. Zcela se vymykají typické moravské architektuře a nezapřou inspiraci dílem slavného avantgardního architekta Friedensreicha Hundertwassera.

Každý z domků si můžete pronajmout a užít si příjemné chvilky třeba s přáteli či s rodinou. Apartmány pro 4 osoby tvoří 2 oddělené ložnice, hodovní místnost, a to nejlepší nakonec, sklípek, který bude po celý pobyt jen a jen pro vás. Najdete v něm výběr lahodných vín od místních vinařů a degustovat můžete neomezeně.

                                               Zdroj: http://www.opilesklepy.cz/

Menu
We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. View more
Cookies settings
Accept
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Who we are

Our website address is: http://localhost/wordpress.

What personal data we collect and why we collect it

Comments

When visitors leave comments on the site we collect the data shown in the comments form, and also the visitor’s IP address and browser user agent string to help spam detection.

An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.

Media

If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.

Contact forms

Cookies

If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.

If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.

When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select "Remember Me", your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed.

If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.

Embedded content from other websites

Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.

These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.

Analytics

Who we share your data with

How long we retain your data

If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.

For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.

What rights you have over your data

If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.

Where we send your data

Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.

Your contact information

Additional information

How we protect your data

What data breach procedures we have in place

What third parties we receive data from

What automated decision making and/or profiling we do with user data

Industry regulatory disclosure requirements

Save settings
Cookies settings