Proč píšeme o víně?

Nápad na vytvoření webu s tipy nejen na posezení ve sklípku se zrodil na podzim roku 2019 v Mikulově. Obě jsme v sobě měly již pár sklenek dobrého vína a přišlo nám to jako strašná škoda, že si víno a Moravu neužívá více lidí v našem věku. Daly jsme hlavy dohromady a vznikl projekt jedemedosklipku.cz.

Inspirací nám byly nejen naše dámské jízdy na Moravu, ale i samotní vinaři, se kterými jsme se měly možnost osobně setkat. Dalším důvodem, proč si pořídit blog o cestování bylo samozřejmě i to, že za sebou obě máme dlouholetou praxi v marketingu cestovního ruchu a Morava si správně vedenou prezentaci zaslouží. Chceme vám ukázat to nejlepší, co na jižní Moravě můžete najít a zároveň pomoci menším vinařům s prezentací jejich produktů.

Naším cílem je navnadit vás na cesty po nádherné jižní Moravě a seznámit vás s jedinečnou vinařskou kulturou, kterou jinde na světe nenajdete.

Evka

Když jsem se na vysoké škole (obor návrhářství skla a šperku) učila o tom, jak se vyrábí lahve na víno a nejrůznější podoby skleniček, nikdy by mě nenapadlo, že mě tohle vše zavane zpět k nim jen v trošku v jiné podobě. K řemeslu mě to nakonec netáhlo, a tak jsem náhodou narazila na marketing v cestovním ruchu, ve kterém jsem našla zálibu.

Už jako malá jsem s rodiči cestovala převážně po Česku, a tak se to ve mě tak nějak zakořenilo. Dovolená v naší zemi je pro mě ta častější volba, a když se to spojí s vínem, je to ráj na zemi.

Ráďa

Miluju cestování a kdybych mohla, tak chci žít na výletě. To, že mě osud zavál z jižních Čech přes Liberec až na Moravu, považuju za jednu z nejlepších věcí, co se mi v životě stala. Mám ráda folklor, tradice, moravské víno a příjemné lidi, na které jsem zatím při svých cestách do sklepů a sklípků měla štěstí.

Věřím, že s každým se lze domluvit a když se dá víc hlav dohromady, může vzniknout něco úžasného. Celý svůj profesní život se pohybuji v oblasti cestovního ruchu s přesahem do marketingu a gastronomie. Vinařství a vše kolem něj je pro mě velkým koníčkem a vášní. Sním o tom, že na stará kolena budu sedět na terase a pít víno z vlastní vinice.

Menu