Vyzkoušeli jsme za vás

Testujeme společenskou hru Vinařská stezka!

Pandemie nepolevuje, cestování do sklípku i vinařské akce jsou zatím v nedohlednu a popíjení vína u televize není to pravé ořechové? Máme to štěstí, že jsme k otestování dostaly společenskou hru Vinařské stezka, která nám dala důvod načít si lahev a užít si zábavný večer s partnerem či s přáteli. Vyzkoušejte to také!

Za originální stolní hrou Vinařská stezka stojí čeští tvůrci, což se odráží nejen v nádherném grafickém zpracování, ale především ve vtipně zadaných úkolech, se kterými se budete muset v průběhu vaší cesty po hracím poli potýkat.

O co ve hře jde?

Příběh hry je prostý a zcela jistě mnohým z nás připomene naše vlastní putování po jižní Moravě. S přáteli jste se ubytovali v penzionu a vyrážíte na procházku po vinařské stezce. S počtem vypitých skleniček se motají nohy a na vás čeká mnoho nástrah a úkolů, které je potřeba splnit. Ten kdo alespoň v relativně střízlivém stavu dorazí jako první zpět do penzionu, je vítěz. 

Udržet svou hladinku na uzdě je ale během hry celkem oříšek. Kromě hracího plánu, figurek a hrací kostky jsou totiž nezbytnými pomůckami pro hladký průběh hry sklenice vína a vody. V návaznosti na jednotlivé kartičky s úkoly můžete buď získat výhodu ve formě karty “kroky vpřed” nebo zavařit soupeři kartou “kroky zpět”, ale také zvýšit nebo snížit svou hladinu alkoholu. Když přibývají promile, pije se víno, když ubývají, pije se voda.

Při hře musíte také pečlivě vážit trasu. Pokud se rozhodnete jít zkratkou a usnadnit si putování po políčkách s růžovým vínem, musíte být připraveni na záludné úkoly od soupeřů. Zde pravidla hry sice mlčí, ale fantazie po pár sklenkách pracuje a je tak nad slunce jasné, že hra se snadno může vymknout směrem, který byste nečekali.

Celkový dojem? Za jedna!

Asi nejvíce nás při hře pobavily kartičky. které určují počet promile. Pokud si totiž do vína nalejete kofolu, jste barbar a hrozí vám trest doživotního zákazu pití (hladinka klesne), ovšem, když na návštěvu zavítá tchýně, je na čase se uchýlit do nejbližší vinotéky, a to na pořádně dlouho (hladinka povážlivě vzroste). Zkrátka tvůrci se při vymýšlení opravdu vyřádili.

Je nutné podotknout, že hra Vinařská stezka je určena pouze dospělým. Jednak se při ní pije a jednak by si děti zřejmě vinařských úkolů a překážek moc neužili. Nicméně v případě, že je vám 18 a více let, tak směle do toho. Hru si užijete jak s partnerem, partnerkou či přáteli, tak se také báječně hodí jako dárek pro zapáleného a hravého vínomilce ve vašem okolí.

Po pár testovacích hrách můžeme říct, že čím větší skupina přátel hraje, tím větší zábava je. Už se těšíme na to, až hru prověříme při našem letním putování po sklípcích!

Hru Vinařská stezka jsme na otestování získaly díky spolupráci s partnery z webové stránky hungarianwine.cz, kde si hru můžete objednat. Brzy se můžete těšit na článek, ve kterém vás pozveme na vinařský výlet po maďarských sklípcích!

Menu