Nejedeme do sklípku

Nejedeme do sklípku aneb jak si užít degustaci z tepla domova

Bohužel to vypadá, že v letošním roce se do sklípku už nepodíváme. Koronavirus zrušil nejen jarní, ale i podzimní vinařské akce a užít si pobyt s degustací také bohužel kvůli vládním opatřením nelze. Nezbývá než užít si improvizovanou degustaci v domácích podmínkách.

Koštujte z domova

Víno nemusíte ochutnávat o samotě. Mnoho vinařství se rozhodlo, že se se současnou situací popere a nabízejí tak speciální degustační balíčky či unikátní on-line degustace. Domácí popíjení vína rázem získává nový a velmi zajímavý rozměr.

Na zdraví – alespoň on-line!

Domácí degustace je jedinečná situace dopřát si nejen skvělé víno, ale také se dozvědět mnoho zajímavostí, rozšířit si obzory a ochutnat vína, na které jsou vinaři obzvlášť pyšní. Víme, že návštěvu sklípku a popovídání s vinařem z očí do očí to nenahradí, ale je to alespoň možnost, jak naše vinaře i v letošní nelehké situaci podpořit. 

Vinařství Nešpor & Rajský – jsou vinaři po předcích, ale nebojí se být tak trošku pankáči a dělat si víno po svém. Poznejte detailněji filozofii biodynamického pěstování révy vinné při pravidelných degustačních večerech na Facebooku.

Vinařství Fučík – ochutnejte Best of výběr Vinařství Fučík v tematické degustační bedničce. Jednu láhev dostanete jako malý dárek.

Vinařství Žerotín – větší vinařství se sídlem v srdci Slovácka navnadí vaše chuťové pohárky víny z vlastní produkce. Malá nebo velká degustační bedýnka nabídne průřez celou produkcí. Prostřednictvím aplikace Zoom pak můžete být při on-line degustaci ve spojení s vinařem a získat odpovědi na vše, co vás při popíjení vína napadne.

Vinařství Aurora – tohle osobité rodinné vinařství v Hustopečích nabízí degustačních bedýnek hned několik. Na e-shopu je najdete pod svérázným označením kisňa a vybrat si můžete, jestli budete ochutnávat mladá vína, naturální vína či třeba „slaďáky”. K tomu všemu dostanete i výklad od samotného majitele vinařství!

Vinné sklepy Kutná Hora – do našeho výběru vinařů, kteří se rozhodli s pandemií a lockdownem poprat po svém, patří rozhodně i Vinné sklepy Kutná Hora. Získali si nás nekompromisním přístupem k pěstování a výrobě biodynamického vína bez chemie. Vše dělají pouze pomocí přírodních preparátů a s ohledem na udržitelnost. Vyzkoušejte jejich balíček mladých vín a pét-natů!

J. Stávek víno – vína od Stávka z Němčiček jsou již nějaký čas na českém vinařském trhu pojmem. Vy si je nyní můžete v klidu vychutnat v pohodlí vašeho domova díky pečlivě vybrané zimní bedýnce. K balení navíc dostane praktickou příručku pro degustátory.

Vinařství Syfany – když se víno dělá srdcem, je to znát. U Vinařství Syfany to absolutně platí. Na první pohled vás zaujme originální design etiket a po odstranění špuntu…no, to musíte ochutnat sami 🙂 Zkuste některou z podzimních beden a určitě nebudete zklamaní.

Vinaři z Kobylí – pokud byste při domácím ochutnávání, chtěli okusit z produkce více vinařů najednou, není to problém. Stačí si domů objednat Kobylskou vánoční krabicu s pečlivě vybranými víny z okolí obce. Spolek vinaři z Kobylí pravidelně nabízí tematické sezónní bedničky, kde si na své přijde každý. 

Vinařství Přítluky – ve vinařství Přítluky sestavili speciální lockdownový balíček z nejoblíbenějších vín. Má pomoci přečkat tuto těžkou dobu v klidu a v pohodě. Jestli to funguje, musíte vyzkoušet sami. 

Doufáme, že jste načerpali dostatečnou inspiraci na vinařský nákup a že při koštování se vám koronavirus i jiné nemoci vyhnou velkým obloukem.

Menu