Tropická degustace v pětihvězdičkové Tosce

I v letošním roce jsme s radostí přijaly pozvání na degustační večer ve Vinném sklípku Tosca ve sklepním areálu Nechory u obce Prušánky. I tentokrát se jednalo o prestižní záležitost, a to zdaleka nejen díky skvělému vínu a příjemnému prostředí.

Po dlouhé odmlce způsobené koronavirovou pandemií se i do Toscy a blízkého okolí vrátil život. Letní sezónu v tomto luxusním ubytovacím zařízení se majitelé rozhodli zahájit sérií degustačních večerů pod taktovkou lokálních vinařů. A protože víno si nejlépe rozumí s dobrým jídlem, v tandemu s vinaři spolupracovali i špičkoví kuchaři, kteří nachystali dobré občerstvení. 

V případě naší návštěvy jsme měly tu čest ochutnat průřez produkce z vinařství Sonberk, se kterými nás seznámila sympatická Dagmar Fialová a potěšit chuťové buňky finger foods od hvězdy Masterchefa 2019 Ley Skálové. Jak s Dášou, tak i s Leou jsme okamžitě našly společnou řeč. Láska k vínu a gastronomii zkrátka spojuje a tak jsme během večera získaly nejen pozvánku do vinařství, ale také pár kulinářských triků, které doma rozhodně vyzkoušíme.

foto: Jiří Kosík

Svou roli při  příjemně stráveném večeru samozřejmě sehrála i nádherná zahrada vinného sklepu Tosca, ve které se garden párty konala. Tosca je skutečně srdeční záležitostí a i při několikáté návštěvě vás ohromí stejně tak jako, poprvé.  Zahrada obklopená vinohradem je pro letní párty jako stvořená.  Pohodovou přátelskou atmosféru při ochutnávání vína navodila i skvělá hudba, o kterou se postaral saxofonista a Dj Saxofrancis. Při naší návštěvě jsme měly opět štěstí na počasí. Degustace se konala v jednom z tropicky teplých teplých dní, kdy jsme si slunce nad vinohradem mohly užívat opravdu dlouho.

foto: Jiří Kosík

Pokud si chcete užít Toscu stejně jako my, už nyní můžete rezervovat místa na degustace, které se budou konat v září. A v případě, že chcete mít Toscu sami pro sebe, vychytejte některý z letních volných termínů a rezervujte si tohle jedinečné místo dříve, než vás někdo předběhne.

Ubytování v Tosce je perfektní volbou pro rozlučky se svobodou či romantický pobyt ve dvou. K dispozici je vám celkem 6 lůžek v klimatizovaných pokojích, zahrada s pohodlným posezením s vířivkou a bezvadně zásobený vinný sklep s výběrem toho nejlepšího vína od moravských vinařů i od světových značek.

foto: Jiří Kosík
foto: Jiří Kosík
foto: Jiří Kosík
foto: Jiří Kosík
Menu